Dřevo pro topení - tvrdé, měkké směs.
Topte dřevem za dobré ceny!

DomůDomů
Info o dřevu na splátkyInfo o dřevu na splátky
www.palivove-drevo-krkonose.cz
(c) 2015 - 2023
Palivové dřevo Krkonoše
Mobil: 721 271 725
           
739 412 551
Do 30km rozvoz ZDARMA při plně vytíženém velkém vozidle (14 PRMs).
Jak používat palivové dřevo a jak
dřevo na topení připravit:
• pro topení v krbech a krbových vložkách a dřevoplynových kotlech je nejlepší  tzv. tvrdé dřevo z listnantých stromů jako je např.: dub, buk, habr, jasan, akát  nebo bříza. Dřevo má dobrou výhřevnost a zanechává minimum popela. Hoří dlouho a  pomalu, dlouho žhne.

• topte dřevem, které jste mněli uskladněné alespoň 2 roky - takové dřevo hoří nejlépe, má vysokou výhřevnost, nedehtuje a nezanáší kouřovody. Z tohoto důvodu pamatujte na včasnou předzásobu potřebného množství dřeva na další topné sezony. Výjimkou je dřevo z břízy, které je středně tvrdé a hoří i čerstvé.

• tzv. měkké dřevo většinou z jehličnatých stromů - např. smrk, borovice, modřín,  jedle nejsou ideálním dřevem pro topení. Hoří dobře i čerstvé. Obsahuje však větší množství pryskyřice (tzn. více dehtuje a tzv. střílí). Nedoporučujeme jej do otevřených  topenišť. Je však ideálním dřevem na roztopení ohně a rychlé vytvoření tepelné pohody. Oproti tvrdému dřevu zanechává více popela. Mezi měkké dřevo patří také topol osika nebo olše

dřevo skladujte nejlépe na větrané, zpevněné ploše, dobře zabezpečené před  nepříznivými vlivy počasí.
Palivové dřevo k odvozu
počítadlo.abz.cz